Šport plávanie a relax na Liptove

Ubytovanie na Liptove so sebou prináša nekonečné možnosti relaxu aj športového vyžitia. Počas slnečných dní si doprajte vodné osvieženie v aquaparku alebo využite liečivé účinky termálnych prameňov v blízkych kúpaliskách. Pri návšteve hotela Björnson sa však určite nebudete nudiť ani v prípade menej priaznivého počasia. Liptov je ideálnym miestom pre rodinné výlety v okolitej prírode a objavovanie unikátnych atrakcií.

Tatrapolis – svet miniatúr Tatralandia

Vedľa aquaparku Tatralandia vznikol jedinečný detský zábavný park Tatrapolis, ktorý je zameraný najmä na detského návštevníka, ktorý sa tu nielen zabaví, ale aj čo-to poučí zo zemepisu alebo histórie. Na ploche 1,61 ha je možné vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb, pozrieť si na vlastné oči prácu kováča alebo sa neobmedzene zabávať na 6 detských atrakciách. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 18 km, smer Liptovský Mikuláš.

Tarzania Jasná

Tarzania Jasná sa nachádza v Jasnej pod Chopkom, je postavená na stromoch a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok, vo výške 4 – 7 metrov nad zemou. Modrá trasa (ľahšia) má dĺžku 281 m, červená trasa (ťažšia) má dĺžku 396 m. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 500 m.

Horská letná bobová dráha

Nachádza sa v obci Pavčina Lehota – Žiarce. Celková dĺžka bobovej dráhy je 1 000 metrov so 16 zákrutami a šiestimi terénnymi skokmi. Vzdialenosť z Björnsonovej chaty: 10 km.

Menu